Wskazówki przed pierwszymi zajęciami.

Więc już jesteś gotowy do nauki Pilates! Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i poradami, o których należy pamiętać.

  1. Ubierz się w coś, w czym czujesz się komfortowo. Pamiętaj ubiór nie może krępować Twoich ruchów. Niektóre ćwiczenia tj. the one leg circle będą zmuszały Cię do intensywnej pracy i do wykorzystywania maksymalnego zakresu ruchu w stawie. Nie zabieraj ze sobą obuwia, ponieważ powinieneś ćwiczyć na boso.
  2. Znajdź odpowiednią matę do ćwiczeń, która nie będzie za krótka ani za cienka. Mata do Pilates powinna być nieco grubsza od innych dostępnych na rynku. W przeciwnym razie, przy niektórych ćwiczeniach tj. the rolling back możesz odczuwać dyskomfort. Wybierz taki kolor maty, który lubisz.
  3. Weź ze sobą mały ręcznik, ponieważ może być Ci potrzebny do ustawienia pod głowę. Większość osób potrzebuje niewielkie wsparcie, aby prawidłowo ustawić kręgosłup w odcinku szyjnym. Zapytaj się swojego instruktora czy umieściłeś go prawidłowo.
  4. Spróbuj skoncentrować się i nie rozpraszaj się na rozmowie z osobą obok. Na zajęciach Pilates musisz być cały czas zaangażowany w to co robisz. Bez tego nie osiągniesz żadnych efektów.
  5. Nie przejmuj się jeżeli nie potrafisz zapamiętać nazw kolejnych ćwiczeń. Od tego jest Twój instruktor i to on będzie prowadzić Cię odpowiednio przez całe zajęcia.
  6. Ćwicz w domu nawet jeżeli ma to być trening prawidłowego oddechu lub wybierz sobie jedno ćwiczenie z twoich zajęć z klubu, które dokładnie zapamiętałeś. Możesz wprowadzić stretching, który ułatwi wykonanie niektórych ćwiczeń Pilates.
  7. Bardzo ważna jest systematyczność. Ćwicz około 3 razy w tygodniu.
  8. Pamiętaj, że sam Pilates nie wystarczy, aby zbić tkankę tłuszczową. Do tego potrzebna jest jeszcze odpowiednio dobrana dieta oraz zajęcia dynamiczne/aerobowe. Nie musi to być trening na sali. Możesz zacząć od spacerów, jazdy na rowerze lub na bieżni, na siłowni.
  9. Zapoznaj się ze swoim instruktorem. Podejdź do niego przed lub po zajęciach i zapytaj się o nurtujące Cię sprawy. Może będziesz potrzebować kilku treningów personalnych dla zrozumienia swojego ciała i dostosowaniu niektórych ćwiczeń pod Twoje uwarunkowania.
  10. I już ostatnie, dla Pań :) – pomaluj paznokcie u stóp na ulubiony kolor, ponieważ będziesz je teraz często oglądać :)
autor:
Paulina Rogóż

Paulina Rogóż

Trener Pilates. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness, instruktor i trener narciarstwa zjazdowego. Ukończyła wiele szkoleń i kursów oraz zdobywała wieloletnie doświadczenie prowadząc zajęcia grupowe w jednym z największych klubów w Krakowie Wellness Club Park Wodny. Obecnie swoją pasją do sportu i ćwiczeń fizycznych zaraża studentów na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz prowadzi indywidualne treningi personalne Pilates.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz się . Jeśli nie masz konta na portalu, zarejestruj się.

Możesz także zalogować się używając swojego konta .