38_medium_fixed

Pilates w Zakopanem - podsumowanie

W ostatnią sobotę odbyły się kolejne zajęcia w Hotelu Belvedere Resort & Spa w Zakopanem. Tym razem wykorzystałyśmy piłki Body Ball, dzięki którym szczególny nacisk został położony na wzmacnianie mięśni nóg, pośladków, obręczy barkowej oraz mięśnie brzucha.

Zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki, w której nie zabrakło ustawienia naturalnego kształtu kręgosłupa i miednicy, oraz ćwiczeń mobilizujących i równoważnych.

W części głównej zajęć wykorzystaliśmy piłki Body Ball. Na początku seria ćwiczeń w siadzie równoległym oraz rozwartym, następnie ćwiczenia w leżeniu bokiem i plecami na macie. W tych pozycjach zostały wykonane ćwiczenia the side kick oraz the hundred, których celem było wzmocnienie mięśni środka.

Uczestniczki zajęć były skupione i zaangażowane w poprawne wykonywanie wszystkich powtórzeń, o czym mówi jedna z zasad Pilates. Prawdopodobnie to lektura artykułu Zasady bez których nie możemy się obejść tak na nie wpłynęła :)

Niewielkim wyzwaniem koordynacyjnym było ćwiczenie, które możecie zobaczyć na naszych zdjęciach. Ostatnią częścią zajęć był Stretching, który jest równie ważny jak same ćwiczenia. O jego zaletach będziecie mogli się przekonać, czytając artykuł Daniela Krawczyka, który wkrótce ukaże się na stronach naszego portalu w zakładce Trening.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom zajęć za swoja obecność oraz za świętną atmosferę na lekcji. Zapraszamy wszystkich na kolejne serie spotkań z Pilates’em w okresie wakacyjnym, w Zakopanem. Więcej zdjęć w albumie: Pilates w Zakopanem

Kolejne zajęcia już w najbliższą sobotę (już 30.07.2011). Serdecznie zapraszamy, zapisujcie się na naszym profilu na Facebook’u: Pilates w Zakopanem cz. 3

autor:
Paulina Rogóż

Paulina Rogóż

Trener Pilates. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness, instruktor i trener narciarstwa zjazdowego. Ukończyła wiele szkoleń i kursów oraz zdobywała wieloletnie doświadczenie prowadząc zajęcia grupowe w jednym z największych klubów w Krakowie Wellness Club Park Wodny. Obecnie swoją pasją do sportu i ćwiczeń fizycznych zaraża studentów na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz prowadzi indywidualne treningi personalne Pilates.

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz się . Jeśli nie masz konta na portalu, zarejestruj się.

Możesz także zalogować się używając swojego konta .